Choď na obsah Choď na menu
 


Za brutálne týranie koňa dostal osemmesačný trest

1. 3. 2011
Pochybujem, že majiteľ bol tak slabý aby zdvihol telefón a požiadal niekoho o pomoc. A čo tí susedia? Prečo prišli tak neskoro? Ja takéto prípady proste NIKDY nepochopím a neverím tomu, že sa im nedalo predísť...
 
Muž dvojročné zviera držal v chlieve a nechal ho vyhladovať na smrť. Predtým mu vykopal hrob.
www.ajtymozespomoct.blog.cz
Na osem mesiacov odsúdili Imreho P. z maďarskej obce Kadafalva, ktorý nechal doslova na smrť vyhladovať svojho dvojročného koňa, napísal dnes portál Bors. Muž sa na súde bránil tým, že kvôli chorobe aj on zoslabol a preto nemal peniaze na krmivo, ani na veterinára.
UŽ MAL PRE ÚBOHÉ ZVIERA VYKOPANÝ HROB
Totálne vyhladovanému zvieraťu sa snažili pomôcť susedia, ktorí zavolali pomoc. Ale ani veterinárom sa s pomocou hasičov, policajtov a ochrancov zvierat nepodarilo Csillagovi - pretože tak sa kôň volal - zachrániť život. A to napriek tomu, že boj o záchranu trval celé hodiny.
NEVEDEL SA ANI POHNÚŤ: Zoslabnutý Csillag po príchode záchranárov ledva reagoval na okolitý svet, napokon sa jeho život vinou majiteľa predčasne skončil.
"Koňa sme našli v priestore o veľkosti prasacieho chlieva a keď sme k nemu dorazili, bol v takom hroznom stave, že sa už nedokázal postaviť ani na nohy," uviedol šéf ochrancov zvierat. "Cieľom jeho majiteľa bolo so zvieraťom skoncovať a preto ho nenapojil ani mu nedal nič žrať. Ešte kým kôň žil, stihol mu vykopať na dvore aj hrob ," dodal ochranca zvierat.
Z CHLIEVA HO MUSELI VYŤAHOVAŤ HASIČI
Csillag mal nohy samú ranu a na jeho boku boli nechutné stopy po preležaninách. Zoltán Fekete, veterinár, ktorý sa pokúšal zviera zachrániť, nemohol urobiť už nič iné, iba zoslabnuté zviera uspať. Následne ho z malého chlieva vytiahli prítomní hasiči. Majiteľ koňa za mreže ale ísť nemusí, dostal totiž trest s dvojročným podmienečným odkladom.